میامی، ایالات متحده: یومی، یک دستگاه جراحی ایمپلنت با پلتفرم رباتی است که توسط استارت‌آپ Neocis ساخته شده است، این سیستم مجوز FDA را برای روش‌های کلی کاشت دندان در سال 2016 و برای روش‌ کاشت دندان با قوس کامل در سال 2020 به دست آورده است. ربات Yomi به طور فزاینده‌ای در سراسر مورد استقبال قرار گرفته و سازنده آن اخیراً اعلام کرده است که پزشکان در حال حاضر بیش از 10000 ایمپلنت دندانی را با استفاده از پلت فرم روباتیک قرار داده اند.

به گزارش وبلاگ خبری دندانت، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Neocis تاکید کردند که این ربات قادر به بهبود مراحل بالینی و تسهیل کار پزشکان است. این ادعا با تعداد قابل توجهی از اقداماتی که با کمک ربات یومی انجام شده، تأیید شده است.

دکتر موزز اظهار داشت: “این نقطه عطف یک دستاورد واقعاً خارق العاده توسط پزشکانمان است.” وی ادامه داد: “رشد سریع و پذیرش پلتفرم Yomi نشان می‌دهد که متخصصان دندانپزشکی تعهد دارند تا بالاترین استاندارد مراقبت و اعمال درمانی را به بیماران خود ارائه دهند و شرکت Neocis مفتخر است که در موفقیت عمل آنها از طریق Yomi شریک است.”

 

رشد سریع و پذیرش پلتفرم Yomi نشان می‌دهد که متخصصان دندانپزشکی تعهد دارند تا بالاترین استاندارد مراقبت را به بیماران خود ارائه دهند و Neocis مفتخر است که در موفقیت عمل آنها از طریق Yomi شریک است

 

Yomi اولین و تنها سیستم جراحی دندانپزشکی با کمک ربات است که توسط FDA تایید شده است. این به پزشکان در هر دو مرحله برنامه ریزی و جراحی ایمپلنت دندان کمک می کند تا به راحتی ایمپلنت های خود را جایگذاری کنند. به گفته Neocis، به کمک این سیستم دندانپزشکان می توانند تا با استفاده از راهنمایی فیزیکی و لمسی رباتیک که در سایر گزینه های درمانی به راحتی در دسترس نیست، ایمپلنت های دندانی را به طور دقیق در فک بیمار جایگذاری و قرار دهند.

جهت ورود به فروشگاه دندانت و خرید هزاران محصول جدید در حوزه دندانپزشکی کلیک کنید 

دکتر جی نوگارتن، یکی از پزشکان استفاده کننده از یومی، که جراح فک و صورت است، در بیانیه‌ای مطبوعاتی در مورد مزایای سیستم رباتیک اعلام کرد: «یومی به من این امکان را داده است که درمان با کیفیت بالا و دقتی بی‌نظیر ارائه دهم.»

 

یومی به من این امکان را داده است که درمان با کیفیت و دقتی بی‌نظیر ارائه دهم

 

آینده برای یومی چگونه خواهد بود

تحقیقات بر روی فناوری‌های روباتیک در دندانپزشکی در حال افزایش است، اگرچه به نظر می‌رسد شواهدی مبنی بر عملکرد مناسب سیستم‌های رباتیک تجاری موجود وجود ندارد اما با این حال، متخصصان دندانپزشکی می‌توانند مطمئن باشند که رباتیک در دندانپزشکی در آینده نزدیک، راه حل های مناسب و عملی را ارائه خواهد داد. به عنوان مثال، سیستم Yomi توسط دانشکده‌های مختلف دندانپزشکی در سراسر دنیا پذیرفته شده است و به بسیاری از دانشجویان دندانپزشکی کمک کرده است تا با موفقیت ایمپلنت های دندانی را به صورت دیجیتالی جایگذاری کنند.

Neocis در مورد برنامه‌های خود اظهار داشت: قصد داریم پلتفرم روباتیک Yomi را بیشتر گسترش دهیم تا قابلیت‌های آن فراتر از کاشت ایمپلنت دندان باشد. در نهایت ما هدف ما ارائه کمک و مشارکت جامع تری به دندانپزشکان است که منجر به رضایت بیمار شده و تجربه دندانپزشکی را برای آنان بهبود می‌بخشد.

درباره ی نویسنده

عارف کمانی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *