شیلدهای جدید سازگار با محیط زیست COVID-19 می تواند محافظت بهتری در طول جراحی دندان ارائه دهد.

دستگاه دندانپزشکی - شیلد - COVID-19

با این شیلد ها بیماران و دندانپزشکان می‌توانند بهتر از COVID-19 و سایر ویروس‌ ها و باکتری ‌های معلق در هوا محافظت شوند، این شیلد جدید سازگار با محیط زیست توسط تیمی چند رشته ‌ای از دانشگاه بریستول و بیمارستان ‌های دانشگاهی بریستول و بنیاد NHS وستون (UHBW) تولید شد. شیلد همچنین می تواند تعداد بیمارانی که توسط دندانپزشکان ویزیت می شوند را افزایش دهد و به کاهش زمان انتظار کمک کند.

شیلدهای نسل جدید که برای محافظت از بیماران و دندانپزشکان در برابر بیماری های ویروسی از جمله COVID-19 طراحی شده ‌اند می توانند از ورود ذرات معلق در هوا تولید شده در طی مراحل مختلف دندانپزشکی جلوگیری کنند. این دستگاه همچنین می ‌تواند استفاده از تجهیزات حفاظت فردی یکبار مصرف (PPE) را تا حد زیادی کاهش دهد.

COVID-19 دسترسی به مراقبت های دندانی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. در اولین قرنطینه، درمان ‌های روتین دندان مانند پر کردن و درمان ریشه به حالت تعلیق درآمد و هنوز به ظرفیت قبل از همه ‌گیری بازنگشته است. بسیاری از روش های دندانپزشکی “روش های تولید آئروسل” (AGPs) هستند. این ذرات معلق در هوا می ‌توانند حامل ذرات ویروس یا باکتری ‌هایی باشند که خطر گسترش کووید -19 و سایر بیماری‌ ها را به همراه دارند.

-COVID-19-دندانپزشک-با-کت و شلوار-ppe-نمایشگر-دیجیتال-توضیح دهنده-اشعه ایکس-مادر-دختر-بیمار-گروه پزشکی-بیماران-پوشش-پوشش-ماسک-دستکش-نمایش-رادیوگرافی-استفاده از- مقیاس نوت بوک

دکتر مجتبی دری، مشاور دندانپزشکی ترمیمی در دانشکده دندانپزشکی بریستول در این خصوص عنوان کرد: در طول همه گیری COVID-19 توسعه نوآورانه های سازگار با محیط زیست راه‌ حل‌ هایی بسیار مورد نیاز بوده است تا مراقبت ‌های معمول دندانپزشکی در محیطی امن و بدون خطر انتقال ویروس ارائه شود. با توجه به اینکه ویروس همچنان در گردش است و احتمال همه‌ گیری‌ های آینده وجود دارد، مهم است که مراقبت‌ های معمول دندا‌نپزشکی ادامه یابد تا اطمینان حاصل شود که سلامت دهان و دندان عمومی تحت تأثیر قرار نمی‌ گیرد. با تغییرات جزئی، NoPaS  می تواند برای اقدامات پزشکی روی سر و گردن از جمله آندوسکوپی، داروهای بیهوشی و گوش، حلق و بینی استفاده شود. با حمایت مؤسسه الیزابت بلکول، MRC Confidence in Concept و کمک های مالی خیریه بیمارستان های بریستول و وستون (قبلاً Above & Beyond)، نمونه اولیه NoPaS  به طور کامل آزمایش شده است. با دستگاهی که اکنون ثبت اختراع شده است، تیم ما فعالانه به دنبال جذب مشارکت برای تبدیل NoPaS به تولید انبوه می‌ باشد.

در انگلستان 19 میلیون جلسه دندانپزشکی NHS و هشت میلیون دوره درمان دندانپزشکی بین مارس 2020 تا آوریل 2021 از دست رفته است. تعلیق دندانپزشکی معمول منجر به افزایش استفاده از آنتی بیوتیک ها – تا 25٪ در انگلیس – و کشیدن دندان برای بیماری های دندانی قابل درمان شد.

دوره توصیه شده 15 تا 60 دقیقه ای پس از هر AGP (پروسه های درمانی تولیدکننده آئروسل) منجر به این شده است که اکثر مطب های دندانپزشکی بریتانیا با کمتر از نیمی از ظرفیت قبل از همه گیری خود کار کنند و تقریباً نیمی از آنها قادر به حفظ پایداری مالی خود برای سال آینده نیستند. در حال حاضر، برخی از بیماران در انگلیس در لیست انتظار سه ساله قرار می گیرند. وسایل حفاظت فردی اضافی توصیه شده برای AGPها ضایعات را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و خطری برای محیط زیست ایجاد می کند. کارشناسان همچنین پیشنهاد می ‌کنند که انتقال COVID-19 و سایر عفونت‌ های موجود در هوا خطری برای آینده، قابل پیش ‌بینی خواهد بود.

درباره ی نویسنده

Dandanet

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *