معرفی ۷ کتاب دندانپزشکی

در این مقاله ما به معرفی 7 کتاب دندانپزشکی میپردازیم که نویسندگان برتر دنیا نوشته اند و بسیار کاربردی هستند.

لایه‌ها (layers)؛ اطلس لایه‌گذاری رزین کامپوزیت

نویسنده: جوردی مانائوتا، آنا سالات

ناشر: مرسدس دنت

سال چاپ: ۱۳۹۹

کتاب لایه ها - دندانپزشکی

به‌کارگیری رزین کامپوزیت‌ها انقلاب عظیمی در دندان‌پزشکی ایجاد کرد. بااین‌وجود این مواد هنوز هم با عملکرد دندان‌های طبیعی انسان فاصله دارند. کتاب فوق بر اهمیت چگونگی لایه‌گذاری در زمان ترمیم دندان‌ها با استفاده از کامپوزیت تاکید دارد و اهمیت آن را حتی بیشتر از مواد به کار گرفته شده در کامپوزیت می‌داند. کتاب لایه‌ها شامل بیش از ۱۰۰۰ تصویر رنگی از تکنیک‌های مختلف لایه‌گذاری بر روی دندان است و اطلاعات کاملی را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

علم و هنر در دندان‌پزشکی ترمیمی

نویسندگان: آندره وی. ریتل، لی بوشل، ریکاردو والتر

سال چاپ: ویراست هفتم ۲۰۱۹

ناشر: آرتین طب، رویان پژوه، اندیشه رفیع

 

کتاب علم و هنر در دندانپزشکی ترمیمی

دندان‌پزشکی ترمیمی نقطه‌ای است که علم و هنر به هم آمیخته می‌شوند. کتاب علم و هنر دائرةالمعارف کاملی در علم دندان‌پزشکی می‌باشد، به‌گونه‌ای که از آغاز، فیزیولوژی دندان و اکلوژن را مورد بررسی قرار داده است. نویسنده سپس شناخت کاملی از علم مواد و پوسیدگی‌شناسی را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد؛ به همین جهت کتاب فوق نه‌تنها در حوزه تخصصی دندان‌پزشکی ترمیمی کاربرد دارد، بلکه اطلاعات مفیدی را نیز در اختیار دندان‌پزشکان عمومی و دانشجویان قرار خواهد داد.

دنتی کاتور، دندان و دندان‌پزشکی از نگاه کارتونیست‌های ایرانی

نویسندگان: به اهتمام حسین صافی و سیامک شایان

سال چاپ: ۱۳۹۹

ناشر: دندانه

دنتی کاتور اثری متفاوت در حوزه دندان‌پزشکی است. بیش ۳۷ کارتونیست ایرانی برداشت خود از دندان‌پزشکی را با دیدگاه انتقادی، طنز و اجتماعی در این کتاب ترسیم کرده‌اند. کتاب فوق شامل ۶۳ اثر کاریکاتوری می‌باشد و مخاطب را با ناهمواری‌ها و شیرینی‌های علم دندان‌پزشکی آشنا می‌کند.

کاربرد لیزر در دندانپزشکی بالینی

نویسندگان: دکتر رضا عمید و دیگران

سال چاپ: ۱۳۹۵

ناشر: رویان پژوه

 

لیزر و کاربردهای آن به بسیاری از جنبه‌های زندگی بشر وارد شده‌اند و به همین دلیل آشنایی با این فناوری نوین یکی از ضروریات عصر امروز است. به‌کارگیری لیزر در دندان‌پزشکی مستلزم دارابودن اطلاعات کاملی در این حوزه است. در کتاب فوق اطلاعات به زبانی ساده، قابل‌درک و جمع‌بندی شده در اختیار مخاطبان قرار گرفته است و علاقه‌مندان به دندانپزشکی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

 فتوگرافی در دندانپزشکی

نویسنده: Loiacono Pasquale Lino

سال چاپ: ۱۳۹۹

ناشر: شایان نمودار، رویان پژوه

کتـاب حاضـر در دو بخـش تئـوری و عملـی نگاشـته شـده اسـت کـه در بخـش تئـوری بـه مباحـث پایه‌ای چـون مفهـوم اکسـپوژر، اصـول تصویربـرداری دیجیتـال، کاربـرد فلـش و تنظیمـات دوربیـن می‌پردازد. در بخـش عملـی نیـز روش‌های اخذ تصویـر داخـل و خـارج دهانـی و مباحـث وابسـته بـه آنهـا را ارائـه می‌نماید. مطالعـه کتـاب حاضر را به دانشـجویان دندانپزشـکی، هنر و عکاسـی، دسـتیاران دندانپزشـکی و دندانپزشـکان، علاقه‌مندان و شـاغلین حرفه‌های وابسـته بـه بایگانی مدارک بیمـاران توصیـه می‌شود.

جراحی‌های دهان و دندان برای دانشجویان دندانپزشکی

مترجم: دکتر امیرحسین مؤدبی و دیگران

سال چاپ: ۱۳۹۹

ناشر: رویان پژوه

کتاب حاضر شامل پانزده فصل است و مطالبی کاربردی و قابل‌فهم در زمینه جراحی‌های دهان و دندان و ضایعات دهانی و چگونگی تشخیص و درمان آنها، را در اختیار دانشجویان دندانپزشکی قرار می‌دهد. همچنین این کتاب شامل داروهای تجویزی در دندان‌پزشکی و دوز تجویزی جهت به‌کارگیری درست و افزایش اطلاعات دانشجویان می‌باشد. کتاب حاضر همچنین می‌تواند به‌عنوان یک کتاب آموزشی توسط اساتید محترم دانشکده‌های دندانپزشکی سراسر کشور مورد استفاده قرار گیرد.

ارتودنسی در بیماران آپنة انسدادی خواب

نویسندگان: سو جونگ کیم، کی بئوم کیم

سال چاپ: ۲۰۲۰

ناشر: رویان پژوه

 

سکتة قلبی و بیماری عروق کرونر علت اصلی مرگ‌ومیر در کشورهای صنعتی است، آن چه در این بیماران اهمیت دارد امکان بروز آپنه انسدادی در هنگام خواب می‌باشد. علم ارتودنسی می‌تواند در رفع این مشکل کمک‌کننده باشد و لذا مطالعه کتاب پیش‌رو به‌عنوان منبعی غنی از همه نکات لازم برای درمان بیماران دارای آپنة انسدادی خواب به تمام ارتودنتیست‌های محترم توصیه می‌گردد. ویژگی اصلی اثر حاضر وفاداری کامل به اصطلاحات پزشکی و خودداری از ترجمة غیرضروری آنها می‌باشد.

درباره ی نویسنده

Dandanet

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *